Yalıtım sektörünün çatı kuruluşu İZODER 30 yaşında

Yalıtım sektörünün çatı kuruluşu İZODER 30 yaşında

Vakıf Katılım

Yalıtım sektörünün çatı kuruluşu İZODER, 30. yılını yeni vizyon yaklaşımı ile kutluyor. Türkiye genelinde doğru yalıtım bilinci oluşturmak için 1993 yılında kurulan Dernek, tam 30 yıldır bu hedef doğrultusunda canla başla çalışıyor. Gelecek vizyonunda da yalıtım bilincini en üst seviyeye çıkarmayı odağına alan İZODER, nitelikli yalıtım malzemelerinin amacına uygun ve doğru uygulanmasını sağlayarak sektörü gelişmiş ülkeler düzeyine taşımayı hedefliyor.

Yalıtım konusunda hem kamuoyunu hem de sektörü en doğru şekilde bilinçlendirmeyi amaç edindiklerini dile getiren İZODER Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Eruslu, şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 100. ve İZODER’in 30’uncu yılı olan 2023 yılı bizim için büyük önem taşıyor. Yalıtım sektörünün çatı kuruluşu olarak kurulduğumuz günden bu yana Türkiye genelinde yalıtım bilinci oluşturmak adına yoğun bir gayret gösteriyoruz. Çalışmalarımızı; kamuoyu aydınlatma yol haritaları, sosyal sorumluluk projeleri, eğitim gibi farklı başlıklar altında yürütüyoruz. Bundan sonraki çalışmalarımızda da toplumsal fayda her zaman ön planda olacak ve ülkemizde yalıtım bilincini en üst seviyelere çıkarmaya odaklanacağız.”

İZODER’in 30’uncu yılını yeni yönetimin ve üyelerinin belirlediği yeni bir vizyon ile karşıladıklarını söyleyen Emrullah Eruslu, “Mart ayında gerçekleştirdiğimiz Genel Kurulumuzun ardından üyelerimizle yapmış olduğumuz stratejik yönetim çalıştayında derneğimizin kuruluşunun 50’nci yılına kadar olan zaman diliminde, nitelikli yalıtım malzemelerinin amacına uygun ve doğru uygulanmasını sağlayarak sektörümüzü gelişmiş ülkeler düzeyine çıkarmayı da hedefledik. Derneğimizin varoluş amacı; sürdürülebilir bir gelecek için yalıtımla doğal kaynakları verimli kullanarak insan güvenliğine ve çevre sağlığına duyarlı yapılarla yaşam kalitesi ve konfor koşullarının artırılmasını sağlamak ve yarınlarımıza yaşanılabilir bir dünya bırakmaktır. Bu hedeflerimize ulaşmak için hiç azalmayan inanç, istek ve sorumlulukla çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz” dedi.

Yıla büyük bir heyecan ve yoğun bir program ile başladıklarını ancak 6 Şubat deprem felaketinin tüm toplumu olduğu gibi sektörü de derinden sarstığını dile getiren İZODER Başkanı Emrullah Eruslu, açıklamalarını şöyle sonlandırdı: “Derneğimizin 30’uncu yılında güzel ve olumlu gelişmelerden konuşmak isterdik ancak 6 Şubat deprem felaketinin ardından ülke genelinde olduğu gibi sektör özelinde de gündemimiz deprem bölgesi oldu. Ülkemiz daha önce de çok büyük depremler yaşamış, büyük acılar görmüş olmasına rağmen güvenli yapılaşma konusunda yeterli dersin çıkarılamadığı bir kez daha anlaşıldı. Bundan sonraki yeniden yapılaşma sürecinde tüm yapıların kurallarına uygun, sağlıklı, güvenli, huzurlu, konforlu, enerji verimli ve çevreye duyarlı bir şekilde inşa edilmesi çok önemli. Yeni yapılaşma ve kentsel dönüşümde sektörümüz ısı yalıtımı, su yalıtımı, ses yalıtımı ve yangın yalıtımı olmak üzere tüm üretim kollarıyla önem arz ediyor. İZODER olarak bundan sonraki süreçte gerek deprem bölgesindeki inşaatlarda gerek kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilecek binalarda yalıtım uygulamalarının güvenli ve doğru uygulanmasına yönelik çalışmalara yoğunlaşmış durumdayız.”

İZODER Hakkında

1993 yılında yalıtım bilincini Türkiye çapında yaygınlaştırmak amacıyla kurulan İZODER Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği, yalıtım konusunda kamuoyunu ve sektörü bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi amaçlayan ve bu doğrultuda ısı, su, ses ve yangın yalıtım malzemeleri üreticilerini, satıcılarını ve uygulayıcılarını bir çatı altında toplayan bir sivil toplum kuruluşudur. Isı, su, ses ve yangın yalıtımı hakkında daha fazla bilgiye, 0800 211 33 67 numaralı İZODER ücretsiz danışma hattından, www.izoder.org.tr web sitesinden veya info@izoder.org.tr e-posta adresinden ulaşılabilir.

 

  Hibya Haber Ajansı